
Ett flygplan från Wizz Air på väg att starta. Nu lanserar flygbolaget årskort, efter att ha uppvisat låga ekonomiska reslutat.
Bild: Johan Nilsson/TTDagens ETC
Nu går det att flyga till destinationer som Abu Dhabi, Prag och Marrakech obegränsat, hur många gånger som helst, för en fast fast summa. Ett flygbolag erbjuder nu årskort efter att ha uppvisat låga ekonomiska resultat.
Text
Vill du fortsätta?
Bli prenumerant på Dagens ETC!
Om du redan är det
loggar du in här
.
JUST NU: Prova en vecka utan kostnad
Gör som över 24 000 andra – registrera ett konto på etc.se. Ingen bindningstid – avsluta när du vill.
POPULÄRT VAL: Läs ända till i sommar
Vill du läsa ända till sommaren till superpris? Prova 3 månader för 99 kronor. Ingen bindningstid.
Betala per år
Du kan spara upp till 1 109 kr med en årsprenumeration på Dagens ETC.
Text
Ämnen i artikeln
Kommentarer
Den här konversationen modereras enligt ETC:s communityregler. Läs reglerna innan du deltar i diskussionen. Tänk på att hålla god ton och visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Olämpliga inlägg kommer att tas bort och ETC förbehåller sig rätten att använda kommentarer i redaktionellt innehåll.